Przejdź do treści
Mobilny Serwis Komputerowy Warszawa
  • Strona Główna
  • Dojazd do klienta
  • Cennik
  • Kontakt
  • Usługi
    • Serwis Laptopów
    • Odzyskiwanie Danych
    • Serwis Komputerów Stacjonarnych
    • Korepetycje / Szkolenia
    • Pomoc Zdalna
    • Kasowanie Danych
    • Sieci Komputerowe
    • Nowy Komputer? Żaden Kłopot!
    • Pogotowie Komputerowe
  • Blog
  • Fotorelacje
  • Opinie
  • Zamów wizytę
Polizja?! Prezydent Komorowski? Kajdanki? Nie, to zwykły wirus! Wirus o enigmatycznym kryptonimie ukash – występujący w wielu odmianach i rozproszony po całym świecie, dotknął również Polskę. Jest niczym więcej, jak oszustwem i próbą wyłudzenia Twoich pieniędzy. Nie wierz w żadne słowo, które wyświetla się na Twoim ekranie – twórcy wirusa, podszywając się pod policję próbują wyłudzić Twoje pieniądze. Absolutnie nie kupuj żadnych kuponów, nie rób żadnego przelewu! Wirus działa przyjmując rolę legalnej organizacji, takiej, jak policja w danym kraju. Ukash wyświetla ostrzeżenie za naruszenia prawa autorskiego, głównie przez „pobieranie nielegalnych treści o charakterze kryminalnym”. W rezultacie, doprowadza do zablokowania komputera, chyba. że użytkownik zapłaci grzywnę w wysokości 50£, 500zł lub 100 Euro. Czy słowo „polizja” nie wydaje Ci się podejrzane? Czy naprawdę istnieje biuro służby kryminalnej? O czym mówi Artykuł 227-23, 148 i 161 kodeksu kryminalnego?

Co to jest Ukash?

Wirus Ukash zdobył swoją nazwę dzięki systemowi anonimowych przelewów Ukash, za pośrednictwem którego wirus pobiera „okup” podszywając się pod tożsamość legalnej instytucji działająca na terenie danego kraju. Dlatego, że wpłaty dokonujesz anonimowo – nawet, jeśli prawdziwa policja kiedykolwiek złapie twórców wirusa – Ty prawdopodobnie nigdy nie odzyskasz swoich pieniędzy! Wirus Ukash to złośliwy program, który musi być usunięty natychmiast, nie tylko do „odblokowania”komputera, ale także do powstrzymania go przed kolejnymi atakami złośliwego oprogramowania w przyszłości oraz w trosce o bezpieczeństwo Twoich danych. W najnowszej – zmutowanej wersji wirusa ukash – komputer nie uruchamia się nawet w trybie awaryjnym (zamyka się automatycznie). Dla Warszawskiego Pogotowia Komputerowego to żaden problem! Uwaga! Wirus ukash ciągle „mutuje”, w poprzednich wersjach można było go usunąć w łatwy sposób poprzez wejście do trybu awaryjnego. W obecnej mutacji, komputer po uruchomieniu trybu awaryjnego wyłącza się, zaraz po uruchomieniu systemu Windows wyświetla komunikat „trwa zamykanie” i wyłącza się!

Jeśli na Twoim komputerze pojawił się taki, lub podobny komunikat – Nie czekaj! Zadzwoń!

tel: 512 614 437! (DZIAŁAMY WYŁĄCZNIE NA TERENIE WARSZAWY).

Nie daj się oszukać! WIRUS UKASH TO OSZUSTWO I PRÓBA WYŁUDZENIA, (PISANEGO „ODROBINĘ” ŁAMANĄ POLSZCZYZNĄ)…

Szukasz skutecznego sposobu na usunięcie wirusa Ukash?

Skorzystaj z naszych usług! Usługa możliwa do wykonania na terenie Warszawy lub za pomocą połączenia zdalnego. W cenie usługi, oprócz skutecznego zwalczenia szkodnika, otrzymujesz gwarancję, że złośliwe oprogramowanie więcej nie uzyska dostępu do Twojego komputera a my pozostawimy Twój komputer należycie zabezpieczony! Już dziś skorzystaj z usług profesjonalistów!

wirus ukash

Polizja. Biuro Służby Kryminalnej. Pański komputer został zablokowany ze względów bezpieczeństwa z wskazanych niżej przyczyn – Wersja „Wirus Prezydent Bronisław Komorowski.” Artykuł 161 Kodeksu Kryminalnego – NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ !!!

komputer został zablokowany z powodu naruszenia prawa polskiego

uwaga! polizja! pańska przeglądarka została zablokowana! Ujawniły następujące naruszenia!

Ukash – wirus „wielogłowy”

    Ukash jest czymś więcej https://becejprevoz.com/buchstabe-a/index.html , niż zwykłą infekcją wirusową. Jest to skomplikowane stworzenie, któremu niechlubną sławę przyniosło zainfekowanie ogromnej ilości komputerów w Stanach Zjednoczonych i Europie. Pierwszą zidentyfikowaną odmianą wirusa była wersja legitymująca się w Stanach Zjednoczonych jako Policja Federalna FBI, po której jak grzyby po deszczu powstały kolejne wersje reginalne wirusa, łącznie z Polską, wyświetlającą komunikat o naruszeniu prawa Polskiego, poprzez złamanie praw autorskich i posiadanie treści o charakterze terrorystycznym, dziecięcej pornografii i nielegalnym udostępnianiu treści objętych prawem autorskim. W Anglii wirus znany jest jako PRS for Music, w Hiszpanii i Austrii jako „AKM SGAE”, „SIAE” we Włoszech, „Spautores” w Portugalii. Podobne zasady działania mają także wirusy Weelsof, FBI aware oraz FBI MoneyPak.

ten komputer został zablokowany

Oznaki Infekcji wirusem ukash

    Jeśli komputer został zainfekowany wirusem Ukash, dla przeciętnego użytkownika komputera – praca przy komputerze staje się niemożliwa. Użytkownik traci dostęp do pulpitu, nie działają skróty klawiszowe takie jak ctrl+alt+del, alt-f4, nie wyświetla się pasek start. Program robi wszystko, żeby za wszelką cenę wyłudzić okup od nieświadomego użytkownika. Użytkownicy, którzy zapłacą „okup” tylko pozornie pozbywają się problemu, bo program po zaksięgowaniu wpłaty usuwa się z komputera, jednak pozostawia otwarte drzwi dla kolejnych infekcji. Jeśli wpłaciłeś/aś już pieniądze na konto ukash – mogą być trudne do odzyskania. Jeśli nie skorzystałeś/aś jeszcze z płatności paysafe, mieszkasz na terenie Warszawy lub okolic – skorzystaj z usług pogotowia komputerowego!

Picture

Ransomware – Co to jest?

    Ransomware (ang. ransom – okup) to rodzaj oprogramowania używanego w przestępczości internetowej. Działanie ransomware polega na wniknięciu do wnętrza atakowanego komputera i zaszyfrowaniu danych należących do użytkownika. Potem program umieszcza w komputerze notatkę. Przestępca pisze w niej, co musi zrobić właściciel cennych plików, aby je odzyskać. Zwykle internetowy bandyta domaga się przelania pieniędzy na konto w banku elektronicznym i obiecuje, że w zamian wyśle klucz oraz instrukcje jak odszyfrować dane.

Przypomina to sytuację, w której ktoś przyjdzie do twojego domu, zamknie twoje rzeczy w sejfie i nie poda ci kombinacji. Dane zaszyfrowane przez program w małej ilości wypadków są szyfrowane na tyle prostym szyfrem że da się je złamać. Złamanie większości algorytmów szyfrujących wysokiej klasy jest zadaniem wyjątkowo trudnym, praktycznie niemożliwym bez dostępu do systemów komputerowych o bardzo wysokiej mocy obliczeniowej.

źródło: wikipedia

Picture

Picture

Picture
Naprawa martwych pixeli matrycy, czy to naprawdę możliwe?
Qvo6.com – Twoja przeglądarka została porwana?
admin
bloatware komorowski okup policja polizja ransomware ukash wirus

Powiązane artykuły

Koniec Wsparcia Windows 7 –…
Wyłączać czy usypiać komputer? Co…
Jak poprawić zasięg sieci Wi-Fi?…
Komputerowe grzechy główne
Laptop na długie lata, co…
Checksum error. Press F1 to…
Zapora Windows, czy jest skuteczna?
Wszystko o trybie awaryjnym w…
Qvo6.com – Twoja przeglądarka została…
martwy pixel
Naprawa martwych pixeli matrycy, czy…

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O naszej firmie:

Zajmujemy się naprawą komputerów z dojazdem do Klienta w Warszawie, Konkurencyjne ceny – gwarancja satysfakcji! Uczciwie, legalnie, solidnie. Jak możemy Ci pomóc?

Potrzebujesz pomocy serwisu? Skontaktuj się z nami!

Adres
ul. Warecka 8
00-040 Warszawa

Kontakt Telefoniczny:
Poniedziałek—piątek: 10:00–22:00
Sobota & Niedziela: 11:00–15:00

email:
serwis@pokomp.pl

messenger:
fb.com/pokomp

uwaga!
pomimo naszej wielkiej pasji do komputerów i chęci zbawienia wszechświata, jest to również nasz zawód i źródło utrzymania, uszanujcie to! Nie prowadzimy działalności charytatywnej, nie udzielamy telefonicznych porad dotyczących napraw pro bono. Jeżeli interesuje Cię któraś kwestia poruszona w treści artykułu na blogu – zadaj pytanie w komentarzu pod postem! Zapraszamy!

Address :

    www.pokomp.pl / 512 614 437 / Łukasz Czarnecki / nip: 7141984315 / regon: 61596620 / legalnie od 09.09.2013!
    Motyw od Colorlib wspierany przez WordPress