Blog

Bez kategorii

Koniec Wsparcia Windows 7 – co należy wiedzieć?

Koniec wsparcia oznacza, że Microsoft przestanie wydawać aktualizacje bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego Windows 7. Oznacza to, że komputery z systemem Windows 7 mogą być bardziej podatne na ataki cybernetyczne, ponieważ nie będą otrzymywać aktualizacji, które mogą zapewnić dodatkową ochronę. Zalecane jest, aby użytkownicy systemu Windows 7 rozważyli aktualizację do nowszego systemu operacyjnego, takiego jak Windows 10, aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo i nowsze funkcje.

Co mi grozi jeśli nie zaktualizuję swojego systemu do Windows 10? Ile kosztuje Windows 10? Aktualizacja czy czysta instalacja? Czy to legalne? Czy mój komputer wymaga wymiany podzespołów aby przesiąść się na Windows 10? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w artykule poświęconemu przesiadce z Windows 7 na Windows 10. Do zobaczenia!

15 stycznia 2020 zakończyło się wsparcie techniczne dla systemu Windows 7. Co to oznacza? A https://becejprevoz.com/buchstabe-k/index.html , oznacza tyle, iż aktualizacja, którą pobierzesz w ciągu kolejnych dni, albo już pobrałeś/aś, to Twoja ostatnia. Niektórzy pewnie nienawidzą ich, szczególnie w momencie gdy wyłączamy komputer a tu nagle instalacja aktualizacji… 😉 niestety, aktualizacje spełniają też swoją najważniejszą funkcję – bezpieczeństwo. Komputer, bez aktualizacji bezpieczeństwa staje się furtką do Twoich danych, pieniędzy, wiadomości… Nie musi, ale … może. Tym, którzy z pewnych powodów nie mogą lub nie chcą przesiąść się na nowy system – polecamy zakup licencji na dobry program antywirusowy z zaporą sieciową 🙂

Czy aktualizować? Oto jest pytanie. Graczy na W7 chyba już nie ma… Ale.. drukarki fiskalne, stare skanery, tablet graficzny, drukarka etykiet, grabbery wideo, instrumenty midi… w przypadku skomplikowanych konfiguracji decyzja jest najtrudniejsza. Przed magicznym kliknięciem „aktualizuj” warto swoje niestandardowe urządzenie podłączyć do komputera kolegi i sprawdzić czy działa poprawnie…

Zalecane jest regularne aktualizowanie systemu operacyjnego, ponieważ nowe aktualizacje mogą zapewnić większe bezpieczeństwo i nowe funkcje. Aktualizacje często zawierają również poprawki błędów i ulepszenia wydajności, co może pomóc w zapewnieniu płynnej pracy komputera. Warto jednak pamiętać, aby upewnić się, że komputer jest w stanie obsłużyć nową wersję systemu operacyjnego i upewnić się, że wszystkie ważne dane zostały zapisane i zabezpieczone przed rozpoczęciem procesu aktualizacji.

Bez kategorii

Zapora Windows, czy jest skuteczna?

Zapora systemu Windows, czyli tak zwany Windows Firewall – to taki portier naszego systemu operacyjnego. Zapora, jest element systemu Windows odpowiedzialny za rejestrowanie, monitorowanie i ograniczenie przesyłu danych między siecią Internet a użytkownikiem końcowym w celu zablokowania nieautoryzowanego dostępu do komputera za pośrednictwem osób/programów trzecich. Dla naszego „portiera” pakiety danych to goście a Twoje mieszkanie to Twój komputer. Wprowadzona została po raz pierwszy jeszcze jako element leciwego już (ale nadal bardziej popularnego, niż nam się wydaje!) Windowsa XP. Zgodnie z zaleceniem firmy Microsoft – powinna pozostać włączona nawet wtedy, gdy używamy własnego oprogramowania zabezpieczającego. Jak jest naprawdę? Czy zapora sieciowa w systemie Windows jest skuteczna? Kiedy i jak należy ją wyłączyć?

Czytaj dalej „Zapora Windows, czy jest skuteczna?”

Bez kategorii

Laptop na długie lata, co kupić? Jak dbać?

Laptop na długie lata, co kupić? Jak dbać?

Prawdopodobnie, jeśli czytasz ten wpis to jesteś albo jesteś świeżo po zakupie nowego laptopa, albo wręcz przeciwnie, Twój laptop zaczął sprawiać kłopoty. A może po prostu chcesz wiedzieć jak należycie zadbać o swój sprzęt! Brawo Ty! W dzisiejszym artykule opiszemy, jak prawidłowo dbać o laptopa, aby zapewnić mu jak najdłuższą żywotność. Dowiedz się, którzy producenci świadomie „postarzają” swój sprzęt a jaki laptop pęknie Ci w rękach. Miłej lektury!

Czytaj dalej „Laptop na długie lata, co kupić? Jak dbać?”

Bez kategorii

Jak poprawić zasięg sieci Wi-Fi? Szybko i skutecznie!

Jak poprawić zasięg sieci wifi? tanio i skutecznie!

… czyli kilka sposobów na idealny zasięg sieci w całym domu.  Umiejętny dobór sprzętu lub tuning urządzenia odbierającego/wysyłającego sygnał oraz kilka technicznych trików pozwolą zapewnić doskonały zasięg sieci WLAN w Twoim domu/mieszkaniu! Jeśli zasięg Twojej sieci domowej jest zbyt słaby a nie chcesz wydawać zbędnych pieniędzy na kupno drogiego routera wifi – zapoznaj się z 6 prostymi sposobami na poprawienie siły i jakości sygnału Twojej domowej sieci bezprzewodowej.

(więcej…)
Bez kategorii

Wyłączać czy usypiać komputer? Co to jest tryb stand-by?

Stand-by to tryb czuwania, w który przechodzą urządzenia, gdy wyłączasz je za pomocą pilota. Tryb ten sygnalizowany jest zazwyczaj za pomocą czerwonej lub niebieskiej diody. Niektóre sprzęty dodatkowo wyświetlają aktualny czas (tunery tv, odtwarzacze dvd, rtv). W trybie standby urządzenia nie pracują, jednak każdy sprzęt pozostawiony w ww. trybie – pobiera energię elektryczną. Każdy naliczony wat energii doliczany jest do Twojego rachunku.
Czytaj dalej „Wyłączać czy usypiać komputer? Co to jest tryb stand-by?”

porady

Wszystko o trybie awaryjnym w Windows 10.

Windows 10 z dniem swojej premiery przyniósł wiele najróżniejszych zmian Buy Generic Drugs Without Prescription , bardziej lub mniej istotnych dla użytkowników komputerów. W najnowszym systemie operacyjnym firma microsoft zmieniła między innymi sposób dostępu do zaawansowanych opcji uruchomienia komputera, w tym wejścia w tzw. tryb awaryjny. Bardziej zaawansowani użytkownicy komputerów mogli poczuć się lekko skonsternowani brakiem reakcji na wciskanie klawisza F8 podczas startu nowego systemu Windows. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o trybie awaryjnym w Windows 10 a boicie się zapytać! 🙂
Bez kategorii

Qvo6.com – Twoja przeglądarka została porwana?

Qvo6.com jest to tak zwany „porywacz przeglądarki” (ang.hijacker). Oprogramowanie w zakamuflowany (nie do końca legalny) sposób podmienia stronę główną oraz wyszukiwarkę, a instalowane jest najczęściej, jako składnik darmowego oprogramowania. Jeśli podczas instalacji darmowego softu, nie czytając warunków, zaakceptowałeś zezwolenie na instalację dodatku qvo6.com klikając „dalej, dalej, dalej, zainstaluj, ok” to prawdopodobnie dlatego jesteś na tej stronie 🙂

Czytaj dalej „Qvo6.com – Twoja przeglądarka została porwana?”

Bez kategorii

Wirus Ukash, komputer zablokowany z powodu naruszenia prawa? Wirus…

Polizja?! Prezydent Komorowski? Kajdanki? Nie, to zwykły wirus! Wirus o enigmatycznym kryptonimie ukash – występujący w wielu odmianach i rozproszony po całym świecie, dotknął również Polskę. Jest niczym więcej, jak oszustwem i próbą wyłudzenia Twoich pieniędzy. Nie wierz w żadne słowo, które wyświetla się na Twoim ekranie – twórcy wirusa, podszywając się pod policję próbują wyłudzić Twoje pieniądze. Absolutnie nie kupuj żadnych kuponów, nie rób żadnego przelewu! Wirus działa przyjmując rolę legalnej organizacji, takiej, jak policja w danym kraju. Ukash wyświetla ostrzeżenie za naruszenia prawa autorskiego, głównie przez „pobieranie nielegalnych treści o charakterze kryminalnym”. W rezultacie, doprowadza do zablokowania komputera, chyba. że użytkownik zapłaci grzywnę w wysokości 50£, 500zł lub 100 Euro. Czy słowo „polizja” nie wydaje Ci się podejrzane? Czy naprawdę istnieje biuro służby kryminalnej? O czym mówi Artykuł 227-23, 148 i 161 kodeksu kryminalnego?

Czytaj dalej „Wirus Ukash, komputer zablokowany z powodu naruszenia prawa? Wirus Policja!”