Koniec wsparcia oznacza, że Microsoft przestanie wydawać aktualizacje bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego Windows 7. Oznacza to, że komputery z systemem Windows 7 mogą być bardziej podatne na ataki cybernetyczne, ponieważ nie będą otrzymywać aktualizacji, które mogą zapewnić dodatkową ochronę. Zalecane jest, aby użytkownicy systemu Windows 7 rozważyli aktualizację do nowszego systemu operacyjnego, takiego jak Windows 10, aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo i nowsze funkcje.

Co mi grozi jeśli nie zaktualizuję swojego systemu do Windows 10? Ile kosztuje Windows 10? Aktualizacja czy czysta instalacja? Czy to legalne? Czy mój komputer wymaga wymiany podzespołów aby przesiąść się na Windows 10? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w artykule poświęconemu przesiadce z Windows 7 na Windows 10. Do zobaczenia!

15 stycznia 2020 zakończyło się wsparcie techniczne dla systemu Windows 7. Co to oznacza? A https://becejprevoz.com/buchstabe-k/index.html , oznacza tyle, iż aktualizacja, którą pobierzesz w ciągu kolejnych dni, albo już pobrałeś/aś, to Twoja ostatnia. Niektórzy pewnie nienawidzą ich, szczególnie w momencie gdy wyłączamy komputer a tu nagle instalacja aktualizacji… 😉 niestety, aktualizacje spełniają też swoją najważniejszą funkcję – bezpieczeństwo. Komputer, bez aktualizacji bezpieczeństwa staje się furtką do Twoich danych, pieniędzy, wiadomości… Nie musi, ale … może. Tym, którzy z pewnych powodów nie mogą lub nie chcą przesiąść się na nowy system – polecamy zakup licencji na dobry program antywirusowy z zaporą sieciową 🙂

Czy aktualizować? Oto jest pytanie. Graczy na W7 chyba już nie ma… Ale.. drukarki fiskalne, stare skanery, tablet graficzny, drukarka etykiet, grabbery wideo, instrumenty midi… w przypadku skomplikowanych konfiguracji decyzja jest najtrudniejsza. Przed magicznym kliknięciem „aktualizuj” warto swoje niestandardowe urządzenie podłączyć do komputera kolegi i sprawdzić czy działa poprawnie…

Zalecane jest regularne aktualizowanie systemu operacyjnego, ponieważ nowe aktualizacje mogą zapewnić większe bezpieczeństwo i nowe funkcje. Aktualizacje często zawierają również poprawki błędów i ulepszenia wydajności, co może pomóc w zapewnieniu płynnej pracy komputera. Warto jednak pamiętać, aby upewnić się, że komputer jest w stanie obsłużyć nową wersję systemu operacyjnego i upewnić się, że wszystkie ważne dane zostały zapisane i zabezpieczone przed rozpoczęciem procesu aktualizacji.