Myślisz, że nadszedł czas na rozbudowę Twojego sprzętu komputerowego? Myślisz, czy da się zwiększyć użyteczność Twojego (może nawet już starego), laptopa? Twój komputer nie jest wystarczająco wydajny do obsługi nowych programów, filmów HD i gier? Brakuje Ci gniazd USB? Kart rozszerzeń? A może przydałby się dodatkowy dysk twardy? Unowocześnij swój laptopa z pomocą Warszawskiego Pogotowia Komputerowego już dziś!

W dalszej części artykułu – w kilku krokach podpowiemy Ci, w jaki sposób unowocześnić swój laptop, zaprezentujemy rozwiązania, które możesz zastosować u siebie, aby żyło się sprawniej! 🙂 Jeśli chcesz oddać swój komputer w nasze ręce – prześlij nam za pomocą formularza kontaktowego dokładny model swojego laptopa i jakich usprawnień oczekujesz – sprawdzimy, na ile możliwe jest jego unowocześnienie, zaproponujemy najlepszą opcję! *(działamy tylko na terenie Warszawy i okolic).

Jeśli któraś z poniższych opcji podoba Ci się i chcesz zlecić nam któreś z rozwiązań i dodatkowo mieszkasz w Warszawie – Dzwoń! Ze swojej strony oferujemy profesjonalizm i pewność, że Twój komputer trafia w odpowiednie ręce!

Wiele osób nadal uważa, że laptopy nie nadają się unowocześnić i nie mają możliwości tzw. upgrade’u. Przekonaj się, że nie jesteś skazany na konfigurację, którą zaproponował producent Twojego sprzętu. Zapewne pamiętasz, że przy zakupie laptopa – model, który posiadasz oferowany był w różnych konfiguracjach sprzętowych, wielkościach dysku, pamięci, różnych procesorach itp – teraz możesz mieć już pewność, że podniesienie mocy Twojemu laptopowi jest możliwe! Dodatkowo, istnieje masa rozwiązań, które możesz zastosować w Twoim wypadku, aby praca z komputerem była szybsza, wydajniejsza, wygodniejsza! Miłej lektury 🙂

Pamięć RAM

ddr notebook

Zwiększenie ilość pamięci RAM to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na podniesienie wydajności Twojego komputera, zarówno pod względem stosunku wydajności do poniesionych kosztów, jak i łatwości instalacji dodatkowych modułów pamięci. W tej prozaicznej na pierwszy rzut oka czynności, – najtrudniejszą decyzją będzie będzie dobór ilości i rodzaju pamięci. PC100? PC133 czy może DDR2? Szyna? Timing? Jeśli te pojęcia nie są Ci obce, dołóż ram! im więcej, tym lepiej, najlepiej tyle, ile maksymalnie obsługuje Twoja płyta główna!
 

Wymień dysk na SSD!

hdd vs ssd ranking

Ile obrotów ma Twój dysk twardy? 5400! Zmień swój dysk twardy na szybkie 7400 lub ultraszybkie SSD! Odczujesz wzrost wydajności podczas zwykłej pracy, kopiowania małych i dużych plików. System będzie startował o wiele szybciej, niż dotychczas a praca z komputerem stanie się przyjemna, jak nigdy dotąd! Dodatkowo, montując w swoim komputerze dysk twardy ssd – poprawiasz żywotność swojej baterii – dyski ssd zużywają znacznie mniej energii, niż dyski klasyczne, do tego są bezgłośne i odporne na wstrząsy! Jako dowód – wystarczy obejrzeć poniższe wideo. Jeśli nie potrzebujesz zastraszającej liczby gigabajtów powierzchni dysku twardego, lub dysponujesz dyskiem przenośnym a liczy się dla Ciebie komfort i szybkość pracy – dysk ssd będzie rozwiązaniem idealnym!

 

Zamień swój napęd optyczny na dodatkowy dysk twardy!

kieszeń na drugi dysk w laptopie

Płyta CD/DVD powoli odchodzi do lamusa. Kiedy ostatnio używałeś/aś napędu DVD w swoim laptopie? Zamień swój czytnik płyt na dodatkowy dysk twardy! Wykorzystaj zatokę napędu CD do montażu drugiego dysku twardego! Rozwiązanie idealne jeśli chcesz przesiąść się na dysk ssd mniejszej pojemności a nie chcesz jednocześnie tracić dostępu do swoich gigabajtów danych! Mały dysk SSD z pewnością pomieści Twój system operacyjny i niezbędne programy a Wszystkie Twoje dane będą przechowywane na drugim dysku twardym https://schule-weiler.de/letter-r/index.html , dzięki czemu jednocześnie zyskujesz najwyższą prędkość dysku ssd w połączeniu z pojemnością Twojego drugiego dysku twardego! Nie chcesz rezygnować z napędu DVD? Zastąp swój sporadycznie wykorzystywany napęd wersją podłączaną na USB a wolną zatokę wykorzystaj w bardziej optymalny sposób!


ultrabay lenovo drugi dysk hdd w laptopie

 

Szybka karta wifi 5gbs!

Picture

Wymień swoją starą kartę Wi-Fi na nowszy model – zamontuj kartę Wi-Fi obsługującą protokół 5ghz i ciesz się superszybkim bezprzewodowym dostępem do internetu! Koszt karty z rynku wtórnego będzie niewielki a korzyść, jaką niesie za sobą możliwość korzystania dobrodziejstw internetu bezprzewodowego z pełną prędkością – ogromna! Uwaga! Część producentów blokuje możliwość łatwej wymiany karty sieciowej pomimo, że będzie pasowała do gniazda w płycie głównej. Przed zakupem sprawdź, czy Twój producent stosuje tzw. „whitelist”. Na wszelki wypadek lepiej zakupić kartę od sprzedawcy oferującego możliwość zwrotu. Może również zajść konieczność aktualizacji bios-u!

Panel dotykowy?! TAK!

 

 

Nieużywane złącze PCIMCIA?

Picture

Rozszerz możliwości swojego laptopa i uczyń go mobilnym za pomocą modemu 3g montowanego w gniazdo pcimcia!

A może montaż podświetlanej klawiatury?

Picture

Przy zakupie laptopa miałeś/aś wybór – klawiatura podświetlana lub bez podświetlania? Teraz żałujesz, że nie dopłaciłeś/aś do tej opcji? Nic straconego! W wielu przypadkach wystarczy jedynie wymienić klawiaturę! Upgrade klawiatury na podświetlaną jest możliwy np. w większości laptopów dell, toshiba. Koszt klawiatury nie powinien przekroczyć w zależności od producenta laptopa, 100-300 złotych, a komfort pracy, jaki osiągniesz dzięki zastosowaniu ww. rozwiązania – bezcenny
admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *