Wirusy, Trojany, Malware

Wirus, Trojan, Malware? Pomożemy! Nie straszymy, jesteśmy realistami.

-Nie potrzebuję Antywirusa – myślisz. Przecież czytasz tylko informacje, ogląasz filmy z kotami (tak, my też!) do tego email, pismo do urzędu, przelew, zdjęcia z rodziną, facebook. (przy okazji – zajrzyj na nasz facebook.com/pokomp) A teraz wyobraź sobie sytuację, w której okazuje się, że Twoje hasło do mejla nie działa ani opcja resetu hasła. Twoje zdjęcia zostały zaszyfrowane, ktoś żąda „okupu” za ich odblokowanie? Twój email, skype lub facebook bez Twojej zgody rozsyła wiadomości do znajomych w sprawie pożyczenia pieniędzy lub dziwne linki? Jeśli logowałeś/aś się do swojego banku – zacznij od sprawdzenia stanu konta. Jeśli nie wiadomo o co chodzi – chodzi o pieniądze. Era wirusów, które instalowały się na Twoim komputerze dla żartu – bezpowrotnie minęła. Współczesne wirusy próbują Cię okraść albo/i wyłudzić Twoje dane osobowe. Często zanim dadzą znać o sobie zdobywają trochę Twoich danych osobowych, Twoich znajomych, numer karty kredytowej, do tego w „wysłanych” na skrzynce email był Twój skan dowodu osobistego? …

Czujesz zbliżającą się katastrofę? Słusznie! Czyli odwirusowywanie komputera w praktyce, w Warszawie (nie tylko)!

Twój komputer spowolnił, wyświetla dziwne reklamy, których do tej pory nie widziałeś? Myślisz, skąd wyświetlające się reklamy wiedzą, że mieszkasz w Warszawie i wybierasz się na wakacje? Dysk twardy ciągle obciążony, pomimo tego, że nie używasz żadnej zasobożernej aplikacji? Prawdopodobnie to wirus! Spokojnie, możemy Ci pomóc. Jeżeli Twój komputer padł ofiarą oprogramowania szyfrującego pliki – nie wyłączaj komputera, może nie jest jeszcze za późno. (Ale o tym później). Usługę odwirusowywania komputera możemy wykonać na terenie Warszawy z dojazdem do Ciebie lub Twojej firmy. Możemy również odebrać Twój komputer i zwrócić go już bez oprogramowania szpiegowskiego ani wirusów. Jeżeli chcesz, możemy również wykonać usługę zdalnie przez połączenie Internetowe, ale będziesz potrzebny/a po drugiej stronie ze względu na konieczność kilku lub nawet kilkunastu restartów systemu.

Koszt usługi odwirusowania, dlaczego tanio = drogo?

Pełne odwirusowanie komputera w naszej firmie zamyka się zazwyczaj w kwocie 150-200 zł. Czy to drogo? Nie! Dlaczego? Usługę wykonujemy za pomocą kilku różnych wersji legalnego oraz sprawdzonego oprogramowania. Dodatkowo, przeprowadzamy audyt przeglądarek Internetowych, w których często po pozornym usunięciu „zaszywa” się oprogramowanie szpiegowskie zostawiając otwartą furtkę dla późniejszych ponownych infekcji. Sprawdzamy Twoją sieć Internetową, jeżeli to możliwe staramy się wykryć przyczynę infekcji. Po naszej usłudze możesz mieć pewność, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca. W przypadku komputerów z wieloma dyskami twardymi lub „totalnie” zawirusowanymi koszt (oraz czas wykonania) usługi może się zwiększyć, w przypadku infekcji dających usunąć się w ciągu kilku minut oczywiście cena adekwatnie maleje. Sprawdź ceny naszych pozostałych usług w dziale – cennik na górze strony.

Jak długo trwa oczyszczenie komputera?

W zależności od stopnia zawirusowania, prędkości komputera, ilości potrzebnych do przeskanowania danych, ilości dysków twardych, ilości zainstalowanych przeglądarek, ewentualnych problemów związanych np. z koniecznością przeinstalowania zawirusowanych programów, czas niezbędny na wykonanie usługi waha się od 30 minut do (w skrajnych przypadkach) kilku godzin. W Internecie spokojnie znajdziesz zdjęcie Marka Zuckerberga (założyciela facebooka), na którego zdjęciu w tle widać jego komputer z zaklejoną kamerką i mikrofonem. Jeżeli on nie czuje się bezpiecznie, to nikt z nas nie może, ale warto to ryzyko minimalizować, usuń szpiegowskie oprogramowanie ze swojego komputera zanim będzie za późno!

Mądry Polak (Warszawiak?) po szkodzie?

Zazwyczaj po naszej poradzie, klient decyduje się na zakup doradzonego przez nas, najlepszego i legalnego oprogramowania Antywirusowego. Koszt instalacji zawieramy w usłudze odwirusowywania – dodatkowy koszt licencji zależy od rodzaju wybranego oprogramowania. Zakupimy je w Twoim imieniu, zainstalujemy, aktywujemy, udzielimy wskazówek dotyczących prawidłowego użytkowania. Na życzenie możemy zainstalować również darmowy program antywirusowy, jednak jesteśmy realistami – o skuteczności darmowego oprogramowania antywirusowego mamy zdanie nie najlepsze… W naszej opinii nikt nie robi za darmo czegoś tak samo dobrego, jak ktoś inny za pieniądze. (Przynajmniej w „świecie” oprogramowania antywirusowego). Naprawę zdalną możemy wykonać oczywiście nie tylko na terenie Warszawy – Sky is the limit!